Návod k montáži a použití hrazd Schubi.  

Uvedený návod platí pro všechny typy hrazd Schubi.

Vážený zákazníku,

jsme velice rádi, že jste si zvolil(a) právě naši hrazdu. Již zakoupením hrazdy děláte něco pro své zdraví i ducha. Tělesné zdraví a zdatnost jdou ruku v ruce se zdravým duševním.

Nyní bychom vám chtěli poradit s montáží hrazdy.

  1. Volba vhodného kotevního materiálu.

Vždy proberte s odborným prodejcem kotevního materiálu, který  vám pomůže vybrat vhodnou kotvu v závislosti na materiálu, do kterého se bude kotvit.

Vhodná je například tzv. chemická kotva(malta),  do které se uchytí závitové tyče.

Postup uchycení na chemickou maltu popisujeme níže.

  1. Umístění a zaměření hrazdy.

Hrazdu uchycenou na zeď vždy rovnáme do vodováhy, vodováhu vždy nasadíme na žerdi.

Po vyrovnání hrazdy tužkou označíme polohy nejprve dvou horních otvorů.

hrazda_navod

 

  1. Ukotvení hrazdy.

Vyvrtáme otvory pro závitové tyče vždy o něco větší než tyč samotná, aby prostor kolem tyče vyplnila malta. Otvory pročistíme dle pokynů výrobce malty, vytlačíme do otvoru maltu a krouživým otáčením zašroubujeme závitové tyče. Přebytky malty odstraníme.

Hrazdu cvičně nasadíme a zkontrolujeme vodováhou, polohu závitových tyčí lze mírně doladit(závitové tyče řežeme na délku jen s nutným přesahem pro matice, podložky, pérové podložky).  Označíme polohy do zbývajících otvorů a opatrně hrazdu sundáme, abych nepohnuli se závitovými tyčemi.

Počkáme na zatuhnutí kotvy dle údajů uvedených výrobcem. Vyvrtáme zbylé otvory pro závitové tyče vždy o něco větší než tyč samotná, aby prostor kolem tyče vyplnila malta. Otvory pročistíme dle pokynů výrobce malty, vytlačíme do otvoru maltu a krouživým otáčením zašroubujeme závitové tyče. Přebytky malty odstraníme.

Hrazdu nasadíme a horní dvě matice dotáhneme rukou.

Po celkové době vytvrzení malty u všech otvorů nasadíme zbylé matice a vše klíčem pořádně dotáhneme.  Závitové tyče se nesmí protočit, či povytahovat!

U hrazdy na strop je postup stejný, s rozdílem vyloučení  vodováhy a první uchycení  na dva protilehlé otvory namísto dvou horních otvorů u hrazdy na zeď.

 

Teď nezbývá nic jiného, než cvičit a dodržovat správnou životosprávu. Přejeme mnoho sportovních úspěchů.

Výrobce neodpovídá za jakékoli škody na zdraví či majetku vzniklé osobám  způsobené neodbornou  montáží

 či nevhodným používáním hrazdy. Na hrazdy poskytujeme 3 roky záruku i pozáruční servis,

 obvykle však hrazda vydrží na celý život.